27. 4. 2017

Znělka pro ME WU17: zpěvačka z USA, saxofon a mix z Anglie + plzeňští DJ’s

Už jen na dny se počítá čas do zahájení ME žen do 17 let, které je po předloňském evropském šampionátu do 21 let další významnou fotbalovou akcí na českém území. Fotbalová asociace ČR (FAČR) a organizační výbor dělají maximum pro úspěch celé akce a k řadě aktivit přibylo i vytvoření turnajového songu.

Znělka, která bude provázet celým turnajem, má mezinárodní nádech. Vznikla sice přímo v dějišti zahajovacího i finálového utkání turnaje, ale její části se tvořily ve Spojených státech a také v Anglii.

„Tento nápad byl součástí promo plánu od začátku našich příprav na ME. Chtěli jsme do znělky vložit nádech léta, mládí, fotbalu a hlavně radosti. Oslovili jsme kluky z plzeňského uskupení Music Mafia, kterým jsme vysvětlili naši představu a postupně vše pilovali až do finální podoby. Svým způsobem to splňuje i roli určité reklamy v zahraničí díky tomu, že se na ní podílelo víc lidí z různých zemí,“ vysvětluje proces tvorby projektový manažer FAČR Ondřej Lípa.

 

Jednotlivé součásti písně skládal dohromady slovenský student hudební tvorby z Londýna s uměleckým jménem Watey. Základ získal od jednoho z plzeňských DJ’s Ondřeje Brejchy, saxofon pak pochází od Skota žijícího v Leedsu Adriana Clegga a zpěv od Američanky Rachel Rubin z Philadelphie. V samotném klipu pak kromě českého týmu U17 vystupují také ambasadoři turnaje Pavlína Nováková-Ščasná s Pavlem Horváthem.

„Byl to dost složitý a specifický proces. Všechno jsme si posílali tam a zpět s lidmi přes půl světa a od organizačního výboru pak přišla určitá zpětná vazba, na základě které jsme pak upravovali detaily. Vše se ale povedlo a máme z výsledku dobrý pocit,“ vysvětluje mezinárodní rozměr producent skladby Ondřej Brejcha.

Radostně přijaly turnajový song také české reprezentantky, které si zahrály společně s ambasadory Pavlem Horváthem a Pavlínou Ščasnou i v doprovodném videu během soustředění v Břízkách. „Úplně poprvé jsme holkám pustili song před přátelským utkáním proti Finsku a pak ještě jednou právě na soustředění. To už si poklepávaly do rytmu a fakt se jim líbil, tak jsme rádi,“ doplňuje ředitelka turnaje ME WU17 Tereza Doušová.

„Je fajn, že něco takového vzniklo,“ zní z české kabiny týmu Karla Rady. A tenhle tým už se těší, až vyrazí do prvního boje proti Francii s náladou v duchu „Come and join the ball game“ - tedy „Pojď a užij si hru“.