Byla to velká bitva, které nechybělo nic. O skvělou kulisu se postaralo více než deset tisíc diváků v ochozech plzeňského stadionu, na hřišti se hrálo nahoru - dolů. Kdo přišel nebo koukal na televizi, viděl šance, neproměněnou penaltu, obrovské nasazení obou týmů a veliké drama do posledních minut utkání. A tři góly, dva bohužel v české síti.

Francouzský celek zvládl lépe první poločas, na Češky jakoby padla tíha domácího prostředí a skoro vyprodaného stadionu. Svěřenkyně trenéra Karla Rady hrály hodně opatrně, do šancí ani zakončení se moc nedostávaly. Francie šla do vedení ve 25. minutě, kdy se z pětadvaceti metrů trefila přesně k tyči z otočky Malárdová. Zanedlouho ale mohlo být srovnáno, ale v jediné české šanci první půle po pěkné akci Dvořákové netrefila míč přesně Stašková.

Ve druhém poločase bylo dramatických situací víc a to před oběma brankami. V 50. minutě se po rohovém kopu znovu prosadila Malárdová, když pravačkou poslala míč přesně k tyči a náskok hostujícího týmu už byl dvougólový. Nejlepší hráčku zápasu se poté rozhodla francouzská trenérka šetřit a Malárdovou vystřídala. A už v 53. minutě české hráčky zápas zdramatizovaly. Dvořáková podruhé nabídla spoluhráčce gólovou přihrávku a Šlajsová si s ní věděla rady - malinko si couvla a nádhernou střelou poslala míč do šibenice - 1:2.

Za dalších osm minut mohl být rozdíl ve skóre znovu dvougólový, ale Cardiaová z přísně nařízené penalty českou branku netrefila. A tak žily české šance na lepší výsledek až do konce, ale několik závarů v pokutovém území už gólovou příležitost nepřineslo.

Česká republika WU17 - Francie WU17 1:2 (0:1)

Góly: 58. Šlajsová - 25. a 55. Malardová.
Sestava ČR: Lukášová - Šperová, Sonntágová, Lišková, Valášková - Pochmanová, Khýrová - Dvořáková, Stašková, Suchánková (64. Krejčířová) - Šlajsová (75. Cvrčková). Trenér: K. Rada.

Ve druhém utkání skupiny A prohrálo v Přešticích Španělsko s Německem 1:4.

Ve skupině B prohrálo Irsko s Anglií 0:5 a Norsko s Nizozemskem 1:3.

Česká republika WU17 - Francie WU17 1:2, ME hráček do 17 let (2. 5. 2017)