14. 5. 2017

Přijďte si užít finálový program ME žen do 17 let!

Mistrovství Evropy žen do 17 let vyvrcholí v neděli 14. května od 18:30 finálovým zápasem Německo - Španělsko na plzeňském stadionu. Závěrečný den šampionátu si ale mohou užít nejen hráčky a trenéři nejlepších dvou týmů, bohatý doprovodný program je totiž připraven i pro všechny fanoušky, kteří do Štruncových sadů dorazí.

Organizační výbor ME žen do 17 let chce nabídnout fanouškům opravdový vrchol třináctidenního šampionátu, který pořádá v Česká republika. Ve formátu sportovního a kulturního podvečera tak rozhodně nemá jít v Plzni jen a pouze o fotbal.

„Fotbalové festivaly plné zábavy a sportu se setkaly na šampionátu s ohromně pozitivní odezvou a my rozhodně nechceme v tomto směru zklamat ani ty, kteří přijdou 14. května na finálový zápas. Naopak! Všechny srdečně zveme a ručíme za to, že si to ve Štruncových sadech patřičně užijete,“ říká ředitelka turnaje Tereza Doušová.

Sportovní fanoušci budou moci například přímo v areálu plzeňského stadionu sledovat utkání české reprezentace na hokejovém mistrovství světa. V neděli 14. května se výběr trenéra Jandače poměří ve svém předposledním zápase v základní skupině B od 16:15 s Francií. Po hokeji už se budou moci fanoušci naplno začít věnovat sportovnímu vyvrcholení fotbalového ME žen do 17 let, finálový zápas má výkop v 18:30.

O zábavu bude postaráno ale i po slavnostním dekorování fotbalových šampionek na trávníku plzeňské Viktorie. Ve Štruncových sadech totiž vyvrcholí soutěž hudebních kapel a v rámci této příležitosti vystoupí na západě Čech i populární kapela Slza. Navíc vás čeká celá řada dalších atrakcí a to vše zdarma. Přijďte tedy i vy 14. května odpoledne do Štruncových sadů na vyvrcholení ME žen do 17 let! Vstupenky můžete stále koupit, a to i v den utkání, přímo na stadionu.

Samotný finálový zápas bude reprízou utkání ve skupině A, ve kterém Německo vyhrálo nad Španělskem hladce 4:1. "Víme, že Německo je favorit na titul, ale jsme v dobré pohodě a budeme se snažit mu tuhle roli co nejvíce ztížit. Bude to asi podobný zapas jako naš první duel ve skupině, ale samozřejmě do toho zasáhne i atmosféra finále. Pohár ale budeme chtit zvednout i my," hlásí před zápasem bojovně španělská trenérka Isová.

"Rozdíl je v tom, ze máme v nohách několik zápasů, ale jinak myslím, že se naše hra v podstatě nezměnila. Bude to náročný a vyrovnaný zápas na velkém stadionu, ale děvčata už hrála před televizními kamerami a na tlak jsou zvyklá, tak to snad nebude mít vliv," řekla německá trenérka Bernhardová,