Od prvních minut se hrálo podle očekávaného scénáře. A bylo to podobné jako v mužském fotbalu. Španělky držely míč, Češky běhaly většinou bez něj. Navíc favoritkám pomohl rychlý gól, který dala už v 8. minutě po centu z levé strany zblízka do odkryté branky Pinaová. I v dalším průběhu prvního poločasu se český celek málo dostával k míči, soupeřovu branku prakticky neohrozil a především díky výborné brankářce Lukášové držel přijatelné skóre. A těsně před odchodem do kabin mohlo být ještě veseleji. Nejdřív Češky přežily po jediné chybě brankářky Lukášové velkou šanci soupeřek, vzápětí ale po špatné rozehrávce před španělskou brankou se dostala k míči Stašková, její střelu brankářka Coltová vyrazila jen k dobíhající Khýrové, která ale v nastaveném čase prvního poločasu bohužel odkrytou branku netrefila.

Ještě horší vstup než do začátku zápasu měl český tým do druhého poločasu. Ani ne po minutě hry totiž dostal gól. Prakticky hned z první akce soupeře se dostal míč po akci zprava do pokutového území k neobsazené Andújarové, která neměla problém zvýšit na 2:0 pro Španělsko. To byla pochopitelně pro svěřenkyně Karla Rada velká nepříjemnost, a když pak už za pět minut zvýšila hostující kapitánka Navarrová zblízka střelou pod břevno na 3:0, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Španělky pak hru ještě víc ovládly, měly další šance a z nich přidaly další góly. Více než dvě tisícovky diváků v ochozech domažlického stadionu potěšila aspoň minutu před koncem proměněnou penaltou Siváková.

Český celek tak už před posledním utkání ve skupině s Německem (v pondělí 8. 5. od 14:00 v Příbrami) přišel o šanci na postup ze skupiny.

Ve druhém pátečním utkání skupiny A vyhrálo Německo nad Francií 2:1 a zajistilo si postup do semifinále. Ve skupině B Irsko prohrálo s Norskem 0:1 a Nizozemsko zdolalo Anglii 2:1. Nizozemsko si tak zajistilo postup do semifinále.

Česká republika WU17 - Španělsko WU17 1:5 (0:1)

Góly: 79. Siváková z pen. – 8. Pinaová, 41. Andújarová, 46. Navarrová, 64. Pujadasová, 69. Baenová.
Sestava ČR: Lukášová – Šperová (63. Suchánková), Sonntagová, Lišková, Valášková – Krejčířová (73. Siváková), Pochmanová – Dvořáková, Šlajsová (41. Cvrčková), Khýrová – Stašková. Trenér K. Rada.