7. 4. 2017

Los ME WU17: Těžká skupina, ale také velká výzva

S respektem, ale také velkým odhodláním berou výsledek rozlosování závěrečného turnaje mistrovství Evropy hráček do 17 let zástupci pořádající České republiky.

České fotbalistky do 17 let se na květnovém mistrovství Evropy v domácím prostředí utkají s obhájkyněmi titulu z Německa, Španělkami a Francouzkami. "Chytili jsme dobrou skupinu. Jestli chceme dobrý výsledek, musíme porazit každého. Německo jsme v kvalifikaci MS zatím neporazili, teď mu to mohou vrátit holky. Budeme mít velkou podporu publika, neviděl bych to pesimisticky," nedělal z těžké skupiny tragédii šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.

 

Také trenér Karel Rada se snažil na těžkém losu najít pozitiva: "Máme nejtěžší možnou skupinu, ale bude znamenat obrovskou motivaci. Už teď je jasné, že turnaj bude i díky takovým soupeřům obrovským zážitkem," řekl kouč domácího týmu a dodal: "Pokud se náš ženskž fotbal chce posunout, tak velké výzvy potřebujeme. Soupeři jsou výkonnostně před námi, ale pokud se jim chceme přibližovat, vzájemné zápasy nám jenom pomohou. Ale je jasné, že to bude strašně těžké."

Prezidentka českého ženského fotbalu Dagmar Damkova po plzeňském losu řekla: "Nejprve se mi skupina nelíbila, ale když to vnímám s odstupem, mám z toho pořád lepší pocit. Bude to pro nás i díky tomu obrovsky prestižní turnaj, nemáme co ztratit."

S odhodláním bere těžkou skupinu i jedna z hráček českého týmu Gabriela Šlajsová: "Budeme bojovat jako lvice, nevypustíme ani minutu. I když ta skupina je asi nejtěžší možná. Bylo mi úzko, když nám přišly do skupiny takoví soupeři, ale zase to bude obrovský zážitek."

#mujfotbal   #zenyfotbal