18. 4. 2017

Dorostenky se chystají na severu Čech na blížící se ME

V jabloneckých Břízkách se připravuje reprezentační výběr žen do 17 let  na závěrečný turnaj ME WU17, který zahájí svěřenkyně trenéra Rady proti Francii už 2. května.

Po tradičních školních povinnostech za nimi na sever Čech dorazili i zástupci společnosti PUMA, kteří předali kopačky nejen hráčkám, ale i oběma ambasadorům šampionátu Pavlíně Novákové Ščasné a Pavlu Horváthovi. Ti se následně po boku generálního sekretáře fotbalové asociace Rudolfa Řepky zapojili přímo do tréninku s českým reprezentačním týmem. „Na hřišti jsem strávila prakticky celý život, takže mě to moc baví. I když je samozřejmě znát těch sedm let, co už nehraji,“ říkala při tréninku Pavlína Nováková-Ščasná. Historicky nejúspěšnější česká fotbalistka se podobného turnaje sama aktivně nikdy nezúčastnila a o to více si užívala své nové role přímo na hřišti, kam dorazila v doprovodu manžela i svých dvou dětí.

 

„Jsem rád, že jsou tady oba ambasadoři, jak Pavlína, tak Pavel Horváth a taky Rudolf Řepka. Je pro nás čest mít tu takové osobnosti, pro holky je to hodně povzbuzující,“ těšilo trenéra Karla Radu.

Tradičním humorem zpestřil závěrečnou přípravu týmu Pavel Horváth, který se stejně jako Pavlína Nováková Ščasná a Rudolf Řepka zapojil nejen do modelových situací ale i samotné hry. „Mě baví fotbal ve všech podobách a tohle není žádná výjimka. Jsem rád, že jsem konečně tady po dlouhém protahování a dlouhé době, doufám, že už budu aktivnější,“ přál si Pavel Horváth.

Na severu Čech se bude výběr žen do 17 let připravovat až do soboty, v pondělí pak bude oficiálně představena konečná 18členná nominace. Před šampionátem se pak svěřenkyně Karla Rady sejdou až v sobotu 29. dubna v Praze.